~@# Lumea anime ^_^#*~
^_^ A venit vacanta!!!!! sa ne bucuram din plin de ea^_^
Lista Forumurilor Pe Tematici
~@# Lumea anime ^_^#*~ | Inregistrare | Login

POZE ~@# LUMEA ANIME ^_^#*~

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
deyutza07 din Buzau
Femeie
23 ani
Buzau
cauta Barbat
25 - 48 ani
~@# Lumea anime ^_^#*~ / Fan fic / Niciodata sa nu spui niciodata(fic Sasusaku)  
Autor
Mesaj Pagini: 1
Ella
Admin

Din: maybe from this hell...
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 205
Buna tuturor! Ma numesc Sakura Haruno am 18 ani, ochii verzi, parul roz ca o bomboana lung pana la umeri, sunt prietenoasa, rea cu cine trebuie, matura cand vreau, copilaroasa cand trebuie si nu-mi place ca cineva sa se ia de viata mea. Dupa parearea mea am reusit in viata. Sunt o cantareata de succes. Am lansat deja 2 albume de debut. Primul se numeste "Let go" si al doilea se numeste "The best damn thihg". La inceput mi-a fost greu sa devin cunoscuta, insa dupa colaborarile mele cu mari artisti cum ar fi Puya, B.U.G. Mafia, Miley Cyrus si multi altii mi-a venit mai usor sa devin remarcata. Insa inainte sa fiu faimoasa, inainte sa am o cariera de artista mi s-a intamplat cave tragic. Acum 2 ani mama mea, avocata renumita, a murit intr-un accident de avion cand se intorcea de la un proces din Tokyo, de aceea am devenit inchisa, rece si intepata cu cei din jurul meu. Din aceasta cauza fostul meu iubit Sasuke Uchiha, renumit actor, nu s-a simtit asa de bine cu mine. El a fost singurul care a vrut sa ma invete cum sa iubesc din nou dar, am fost o proasta ca am refuzat acest lucru. Abia dupa ce s-a despartit de mine mi-am dat seama cat de mult il iubesc si regret amarnic ca nu mai sunt cu el, dar sa revenim in prezent.
         In acest moment sunt in limuzina mea care merge pe soselele aglomerate ale Londrei si ma indrept spre vila mea dintr-un cartier luxos. Tocmai m-am intors din tuneul meu numit "Stik and Sweet Tour". In acest turneu am concertat in multe orase renumite cum ar fi New York, Los Angeles, Las Vegas, Manhattan, Beverly Hills, Paris si terminand cu Londra. Stau pe bancheta din spate a limuzinii privind pe geamul masinii care este impodobit cu picaturi mici de ploaie. Se pare ca afara ploua si profitand de ocazie deschid geamul sa stimt mirosul curat si proaspat de ploaie. Oameni se plimba pe strazile umede fiecare dintre ei exclamand diferite chestii: "Ce bine-mi pare sa te vad!", "Nu pot sa cred ca m-a mintit...", "Crezi ca ar trebui sa-i spun ca relatia nu merge?" Enervata si obosita imi vine se urlu la toata lumea sa faca liniste, dar ma abtin inchizand geamul. Limuzina se opreste in fata vilei mele. Soferul imi deschide portiera, ies din masina si intru in casa. Urc la etaj si intru in dormitorul meu. Singurul loc in care paparazzi nu au ajuns. intru in baie sa fac un dus. Deschid robinetul si las picaturile calde sa-mi spele oboseala de pe trupul meu ravasit. Ies din baie si ma imbrac intr-o tinuta lejera. Telefonul imi suna
-Alo?
-Ela, scump-o am o veste sa-ti dau, imi zice vara mea mai mare Ayami
        Ela este numele meu de scena. Am ales ca oameni sa ma stie asa pentru ca numele mi se pare destul de dragut, la moda si usor de retinut, dar sa revenim la Ayami. Ayami este verisoara ea mai mare. Are 20 de ani, parul saten prins in 2 codite, ochii caprui si atitudine prietenoasa si severa. Pe langa ca este vara mea mai este si managerul meu. Ea imi spune cam unde sa ma duc, ce sa fac, ea imi programeaza diferite intalniri cu producatori, reporteri si altii. Dar sa revenim da discutie
-Ce veste? intreb curioasa, dar in acelasi timp pe jumatate adormita
-Sakura o sa ai o nepotica, imi zice Ayami in culmea fericirii
-Da????intreb eu parca reinviata
-Da, nu-i asa ca-i minunat? Trebuie sa inchid cred ca m-a stigat Mark. Mai vorbim noi. Te pup
-Su eu, zic si inchid
          In culmea fericiriii o sun pe Tenten. Tenten si iubitul ei Neji, amandoi actori faimosi, sunt ca fratii pentru mine. Ei au fost mereu langa mine cand am avut nevoie de ajutor si la randul meu ii ajut mereu. Telefonul suna
-Da? raspunde Tenten
-Hei Tenten sunt Sakura
-Sakura! Cum a fost in turneu?
-Bine, uite ma intrebam ce faci diseara......


_______________________________________
Forumul meu nou
Va rog inregistrati-va ii trebuie membri

pus acum 16 ani
   
MaDaLiNuTzA
~~bebelash~~

Din: Fundulea
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 57
super tare vreau next!

niciodata spui sasusaku) super tare vreau next!

23.1KB


_______________________________________
<--- My Forum!
va rog sa va logati!!! :o3

pus acum 16 ani
   
Black_Cat
I miss you!

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 26
fff frumos!!!
vreau next-ul rpd si mult mai mare
app....imi place fff mult
iti iubesc ficul 


_______________________________________
my first forum:
stiu ca e super mega najpa, da nam ce sa fac....
Kiba and Gaara is mine!
Understand??
Good!
fan nr 1 GaaraSetsuKiba

pus acum 16 ani
   
PiNk GiRl
Ice Dragon

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 37
NEXT:o3

_______________________________________


pus acum 16 ani
   
Ella
Admin

Din: maybe from this hell...
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 205
Suntem prezenti toti intr-un club din Londra. Naruto si Hinata, iubit si iubita, actori vestit, Temari si Shikamaru, actori logoditi, Ino si Kiba fosti cantareti de curand apucandu-se de actorie, Neji si Tenten, stam cu toti la o masa si ma felicita pentru vestea cea mare. Pe usa intra Sasuke, baiatul care ma fermecat cu parul luim ravasit si negru ca cel mai adanc abis si cu ochii lui negri si misteriosi, dar se pare ca nu e singur e insotit de o fata. Acea fata e roscata, poarta ochelari si se tine de mana cu Sasuke. Te rpg Doamne sune-mi ca nu e ceea ce cred eu ca e. Cei doi se apropie de masa noastra, apoi Sasuke ne-o prezinta pe necunoscuta. O cheama Karin, are 19 ani, e cantareata ca si mine si.....de asta me temeam.....e iubita lui. De ce eu???? Aceasta se saluta cu toti, dar cand ajunge la mine in loc de salut spune
-Deci tu esti faimoasa si cea mai tanara cantareata Ela nu? intreaba ea cu scarba
-Da, ii zic eu cu aceeasi scarba, ma bucur sa te cunosc Karin
-Marog, zice ea si se aseaza langa Sasuke
          Imi vine sa-i spun vre-o doua dar Hinata ma pisca de picior inainte sa o fac fara ca nimeni sa observe
-Deci, ce vreti? V-am promis ca fac cinste
          Toti imi spun ce vor apoi ma duc la bar sa comand. Ma intorc, apoi stau de vorba cu Hinata in timp ce chelnerul ne pune bauturile pe masa si apoi palavrageara peste palavrageala. Brus cnimeni nu prea mai are ce sa vorbeasca asa ca ascultam muzica care o da Dj-ul dar era foarte plictisitoare.
-Parca am fi al inmormantare, zice Naruto
-As da orice pentru o melodie mai ritmata, zice Ino
            Eu ma gandesc apoi imi vine o idee brilianta, ma scuz de la masa si am duc la tipul de la bar. Il intreb unde e petronul clubului si imi arata o usa mai retrasa din club, arunc o privire scurta si fugara spre prieteni mei care se intreaba ce vor sa fac. Intru in biroul petronului fara sa bat sau sa cer permisiunea cuiva doar sunt vedeta ce dracu. Acesta vrea sa ma injure, dar se opreste cand ma vede si-mi zambeste ca prostu. Il intreb daca pot sa urc pe scena sa-i mai inviorez pe tineri, iar acesta accepta bucuros, dand deja telefoane pe la posturile de televiziune. Urc pe scena, tineri nici nu se uita al kine, ii spun Dj-ului sa puna melodia.....
-Sakura stai! urla Neji
-Ce mai e acum? intreb nervoasa aplecandu-ma spre el
-Sakura esti sigura.....adica melodiile tale sunt si asa destul de triste, o sa-i adormi pe astia pe-aici
-Tu ai auzit ultimele 3 melodii ale mele?
-Nu, dar...
-Atunci taci si asculta, ii zic
        Ii spun Dj-ului sa puna melodia mea "mai vesela" Fly on the wall.




          Odata ce canta muzica tinerii se inbulzesc sa ajunga in fata scenei. Si Neji e total surprins de melodie si prieteni mei la fel. S-au dus zilele in care Sakura scria melodii triste, a venit timpul pentru o reimprospatare. Desi cele 3 melodii sunt aparute de abia o saptamana vad ca le plac foarte mult tinerilor, mai mult decat cele de dinainte. Adolestentii sar in sus de bucurie, tipa si canta odata cu mine, apoi incep si eu sa sar in sus. Ma uit la masa prietenilor mei, dar nu vad pe niciunul ma intristez putin, insa imi revin cand ii vad pe ringul de dans. Dupa ce melodia se termina tinerii urla de bucurie si spun ca mai vor. Ii fac semn Dj-ului sa puna ultimele mele 2 melodii. Incep din nou sa cant si sa dansez, iar acelasi lucru fac cei de pe ring. L aultima melodie imi fixez ochii pe Sasuke si Karin care danseaza, apoi la un moment dat ii vad sarutandu-se tandru. Termin melodia, le multumesc tinerilor, cobor de pe scena si ma duc direct la baia fetelor. Ma uit in oglinda si imi aduc aminte de clipele in care Sasuke ma saruta si pe mine asa tandru. O lacrima cristalina isi face aparitie pe fat mea si chiar atunci Temari si Hinata intra in baie, mavad, apoi ma imbratiseaza. Le rog sa ma duca acasa si asa si fac. Urcam in masina mea, cu Temari care conduce, nu ma simt in stare sa conduc, si pornim spre casa. Pe drum mi se face mai rau si imi pun fata in palme. Intr-un final ajungem acasa si intram toate. Ele ma intreaba ce mi s-a intamplat si le spun ca m-am indragostit de Sasuke si mi-e dor de el. Fete imi spun ca trebuie sa-l uit ca are iubita si nu pot interveni intre el si Karin. Aprob oftand, si le spun ca ma voi revansa fata de ei. Hinata se intoarce la club, iar Temari insista sa ramana in caz ca mi se face mai rau.
            Amandoua ne culcam una in spatele celeilalte. Intunericul si tacerea dormeste in camera mea. Imi inchid ochii mei de smarald obositi si am gandesc la zilele in care eram cu Sasuke. Imi aduc aminte de rarele momente in care amandoi zambeam si ne sarutam bucurosi, apoi adorm linistitta.....

scz de greseli daca am , am scris in graba


_______________________________________
Forumul meu nou
Va rog inregistrati-va ii trebuie membri

pus acum 16 ani
   
MaDaLiNuTzA
~~bebelash~~

Din: Fundulea
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 57
decio este absolut minunat!   :-" ca sa nu mai spun ca ador melodia!
sunt fan Miley Cyrus
deci pur si simplu ador si acest fic
vreau next repede


_______________________________________
<--- My Forum!
va rog sa va logati!!! :o3

pus acum 16 ani
   
Black_Cat
I miss you!

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 26
nam vazut nici o greseala asa ca nu te mai scuza degeaba
mia placut moolt de tot 
vreau NEXT RPD....sau macar dupa Craciun...
app.... Marry X-mas


_______________________________________
my first forum:
stiu ca e super mega najpa, da nam ce sa fac....
Kiba and Gaara is mine!
Understand??
Good!
fan nr 1 GaaraSetsuKiba

pus acum 16 ani
   
Regina Vampirilor
Printesa Vampirilor

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 64
hei sys cand pui nextu          

_______________________________________


pus acum 16 ani
   
SasuSaku_night_rose
~~bebe micutz~~

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1
Deci am aterizat si yo pe aici.Scorpia de mine
Ideea e destul de dragutza dar am mai intalnit-o in unele ficuri.Sper sa o mai dezvolti astefel incat sa se transforme in ceva original.Imi plac melodiile pe care le-ai ales si desigur atitudinea Sakurei.La partea cand rozalia se intalneste cu Karin nush..ar fii trebuit sa faci ceva mai extravagant.Sa fie impresia despre o posibila cearta intre cele doua.
Deci astept nextul si sper sa vina repede.Is cam curioasa cu ce se intampla


pus acum 16 ani
   
Regina Vampirilor
Printesa Vampirilor

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 64
nextu cand i-l pui sys

_______________________________________


pus acum 16 ani
   
Ella
Admin

Din: maybe from this hell...
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 205
Dimineata. Soarele straluceste voios pe cerul albastru insotit de norii albi ca spuma marii. Pasarile sustin un concert minunat trecatorilor care simt mirosul mirific al florilor abia trezite din somnul lor de frumusete. Perdeaua mea visinie lasa printr-o mica fasie sa sangereze lumina soarelui care aterizeaza pe fata mea obligandu-ma sa ma trezesc. Imi deschid ochii de smarald si ma uit langa mine, dar nu vad pe nimeni. Unde e Temari? Parca ramasese la mine aseara. Ma dau jos din pat, cobor scarile, intru in bucatarie si sunt intampinata de Temari care pregatea micul dejun. Ma asez silentios la masa, apoi vine si Temari si ne apucam de mancat. Masa e cam tacuta, nici eu nici Temari nu prea stim ce sa spunem. Dupa, strangem amandoua masa, apoi ii spun ca poate sa plece pentru ca ma simt mai bine si ca poate ne intalnim din nou toti sa ma revansez. Temari imi spune vesela ca ii va anunta ea pe toti si ca ne vedem diseara la acelasi club din noaptea trecuta. Zambesc pentru prima oara in acea zi si imi iau ramas bun de la Temari. Ma intorc in camera mea si ma asez pe pat. Fetele au dreptate, nu pot interveni intre Sasuke si Karin, formeaza un cuplu, nu am nicio sansa singura chestie care pot sa o fac este doar sa visez nu sa mai cred asa mai avea vreo speranta. Oftez si in restul de zi pe care il am la dispozitie ma uit la niste interviuri plictisitoare si stupide ale unor asazise "vedete pop"de care n-am auzit in viata mea. Daca alea sunt vedete pop eu sunt regina Elishabeta a Angliei si din cate stiu nu sunt. Enervata de porcariile de la televozor, il inchid, ma duc la baie, intru in cabina de dus si dau drumul la jetul de apa. Apa fierbinte exploreaza fiecare particica a corpului meu relaxandu-ma total. Duap cateva minute de reinprospatare ies din cabina, ma usuc si ma pregatesc sa ies in oras. Imi iau o pereche de pantaloni tip pan, negri, in top alb care se leaga la gat cu un fluturas pe piept negru, o pereche de sandale negre cu toc de 10 cm si o pereche de cercei din argint in forma de romb. Imi iau geanta si pornesc pe jos spre club. In cateva minute ajung si ii vad pe toti prezenti, sper doar ca nu m-au asteptat prea mult.
-Hei gasca, zic vesela
-Hei Sakura, ma saluta ei
-Scuze ca am intarziat, sper ca nu m-ati asteptat prea mult si imi pare rau si pentru ieri
-Nu-ti face probleme, e ok, dar ce ai patit ieri de ti s-a facut asa de rau? ma intreba Naruto curios
-Pai ieri cand m-am intors din turneu nu am mancat nimic pe drum si e normal sa mi se faca rau, zic foarte senina starnind curiozitatea Hinatei si a lui Temari, care probabil se intreaba daca zic adevarul.
            Si jur ca spun adevarul, chiar nu mancasem nimic. Nu mi s-a facut rau doar din cauza ca i-am vazut pe Sasuke si Karin sarutandu-se, dar sa revenim. Le iau din nou comanda, apoi ii spun chelnerului ce sa aduca si in final ma asez jos , dar nu langa oricine ci langa Sasuke pentru ca se pare ca era singurul loc liber. Hinata imi face cu ochiul, iar o privesc parca spunand "Ti-am mai spus ca te urasc?" Neavand ce face ma asez langa Sasuke cu priviri de invidie de la Karin care statea in partea stanga a brunetului. Deodata Sasuke ma intreaba
-Si Sakura cum a fost in turneu?
           Stau o secunda si ma intreb daca vorbeste cu mine?.....Logic ca vorbeste cu mine doar mi-a pronuntat numele. Dar cum de s-a gandit sa ma bage in seama? Seara trecuta abia daca a legat doua cuvinte si acum vorbeste cu mine?......Dar hai sa profit de ocazie si sa intru in vorba cu el. Ii povestesc cam ce am facut in turneu si se pare ca urmareste fiecare cuvant al meu, iar miss "gelozie" scoate fum pe nari de nervi. Deodata  se ridica si imi spune
-Sakura putem vorbi putin?
           Aprob, ma ridic de la masa si o urmaresc pe roscovana pana intr-un colt mai retras al clubului
-Ce s-a intamplat Karin? intreb
-Ce s-a intamplat? Iti spun eu ce s-a intamplat! Se intampla ca nu flirtezi cu Sasuke al meu, zice ea iritata
         Ma bufneste rasul
-Ti se pare asa de amuzant?
-Karin eu nu flirtez cu Sasuke, doar ii povestesc ce am facut in turneu
-Si ce???? Tot aceeasi chestie e, zice ea
           Stau putin si ma gandesc. Oare chiar flirtez cu Sasuke si nu-mi dau seama? Nu! E o mare tampenie la ce ma gandesc, de ce la-r interesa pensoana mea? Ma uit peste Karin si vad gasca ca ne spioneaza asa ca zic putin mai rastit
-Karin linisteste-te, nu trebuie sa fi geloasa pe mine doar pentru ca vorbesc cu Sasuke. Chiar daca am fost cu el nu mai este nimic intre mine si el decat o relatie de prietenie
-Hai nu face pe proasta si pe inocenta. E clar ca tu mai tii la el, imi zice
           Ma uit la ea ca la extraterestri, e chair atat de evident ca il iubesc?
-E o prostie, incerc sa zic
-Da cum sa nu, stii tu nu ma duci pe mine cu zaharelul pricepi? Sa nu te mai prind ca te mai atingi de Sasuke ca o patesti rau s-a inteles micuta t***a?
           Gata m-am enervat rau! Cum indraneste sa ma faca in asemea hal?
-Auzi? zic nervoasa, stai sa-ti zic si eu vre-o do...,dar nu apuc sa termin caci ma trezesc cu mana Hinatei la gura mea si gasca venind la locul faptei. Cei cu ei? Doar au auzit cum m-au facut. Erau dupa colt de ce nu ma lasa sa-i platesc cu aceeasi moneda. Ii iau mana Hinatei de la gura mea si vreau sa continui
-Dupa cum spuneam.., zic dar din nou Hinata imi pune mana la gura si Neji ma prinde de brate. Stau calma stiind ca nu o sa scap daca ma smucesc. Cei doi imi dau drumul iar eu rastesc la ei
-Cei cu voi? Voi de partea cui sunteti?
          Ma intrept spre masa noatra, imi iau geanta si ies din club cu nervii intinsi la maxim. Merg Pe strazile pustii si reci ale Londrei auzind la fiecare pas muzica de la cate un club. Intr-un final ajung acasa, trantesc usa, arunc geanta unde apuc si ma asez pe pat. Ridic privirea spre noptiera unde se afla o poza cu noi. Eu, Sasuke, Hinata, Naruto, Ino, Kiba, Tenten, Neji, Shikamaru si Temari. Eram copii in acea poza, aveam numai 14 ani. Inchid ochii si ma gandesc la clipele frumoase petrecute impreuna. Toti ne cunoastem de la varsta de 10 ani si am fost prieteni buni unii cu alti, insa la 14 ani toti am mers pe cai diferite si spre fericirea noastra ne-am raintalnim dupa 3 ani. Iau poza in mana si incerc sa zambesc desi lacrimile imi invadeaza fata, iar in scurt timp lacrimile cristaline devin lacrimi negre de la rimelul meu si se preling pe fata mea. Ce s-a intamplat cu prietenia noastra? Intreb, sperand sa primesc si un raspund insa in zadar. Camera mea era goala si rece ca si mine in acest moment. Pun poza la loc, ma schimb in camasuta mea de noapte, ma bag in pat si adorm in cateva secunde...

scz de greseli daca am, da mi-e cam somn si n-am chef sa recitesc


_______________________________________
Forumul meu nou
Va rog inregistrati-va ii trebuie membri

pus acum 16 ani
   
MaDaLiNuTzA
~~bebelash~~

Din: Fundulea
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 57
nu ai
si chiar daca ai avea pe mine nu m-ar interesa
dar... pana la urma ce a apucat-o pe Hinata???
eu vreau ca  Sakura sa faca scandal rau cu Karin! auzi la ea...   Sakura nu este t***a!!!! sa fie clar!
vreaui next repede... ok... 


_______________________________________
<--- My Forum!
va rog sa va logati!!! :o3

pus acum 16 ani
   
Black_Cat
I miss you!

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 26
stai putin ca nu inteleg!
ce aveau neji si hinata??
greseli de tastare, nu ai  [mam uitat cu atentie, sau poate miau scapat cateva...]
descriere: ai, din deplin
naratiune: mi sa parut cam fugarita de pisica...nu te sup...
dialog: cam mult

daca teai sup pe comm-ul meu...soryy, dar asa critic eu...


_______________________________________
my first forum:
stiu ca e super mega najpa, da nam ce sa fac....
Kiba and Gaara is mine!
Understand??
Good!
fan nr 1 GaaraSetsuKiba

pus acum 16 ani
   
Sakura Uciha
~~bebe micutz~~

Din: bolintin deal
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5
super ficul tau!!               

_______________________________________
Sorry …
I didn’t mean to make you cry
Lonely, I feel so lonely
But I need to say goodbye

So many times I tried, I tried to tell you why
Why I didn’t love you when I choose to lie
Somebody else is there
Is watching you, watching you
Running from your love, your love

pus acum 15 ani
   
SakuraLoooveSasuke
~~nou venit~~

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 22
adorr ficul tau , te rog din inimioara sa continui [-o<

vreau next-ul , te roog


_______________________________________
~Fii tu insati oriunde , oricand , indiferent de situatie~




                  P.S: Nu uita , viata e colorata :X



pus acum 15 ani
   
>.<SwEEt>.<NiGHt>.<
~~nou venit~~

Din: >.<>x<StElE>x<>.<
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 24
astept nextul cu mare nerbadare esti foarte talentata

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la