Ella
Admin
 Din: maybe from this hell...
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 205
|
|
Dimineata. Soarele straluceste voios pe cerul albastru insotit de norii albi ca spuma marii. Pasarile sustin un concert minunat trecatorilor care simt mirosul mirific al florilor abia trezite din somnul lor de frumusete. Perdeaua mea visinie lasa printr-o mica fasie sa sangereze lumina soarelui care aterizeaza pe fata mea obligandu-ma sa ma trezesc. Imi deschid ochii de smarald si ma uit langa mine, dar nu vad pe nimeni. Unde e Temari? Parca ramasese la mine aseara. Ma dau jos din pat, cobor scarile, intru in bucatarie si sunt intampinata de Temari care pregatea micul dejun. Ma asez silentios la masa, apoi vine si Temari si ne apucam de mancat. Masa e cam tacuta, nici eu nici Temari nu prea stim ce sa spunem. Dupa, strangem amandoua masa, apoi ii spun ca poate sa plece pentru ca ma simt mai bine si ca poate ne intalnim din nou toti sa ma revansez. Temari imi spune vesela ca ii va anunta ea pe toti si ca ne vedem diseara la acelasi club din noaptea trecuta. Zambesc pentru prima oara in acea zi si imi iau ramas bun de la Temari. Ma intorc in camera mea si ma asez pe pat. Fetele au dreptate, nu pot interveni intre Sasuke si Karin, formeaza un cuplu, nu am nicio sansa singura chestie care pot sa o fac este doar sa visez nu sa mai cred asa mai avea vreo speranta. Oftez si in restul de zi pe care il am la dispozitie ma uit la niste interviuri plictisitoare si stupide ale unor asazise "vedete pop"de care n-am auzit in viata mea. Daca alea sunt vedete pop eu sunt regina Elishabeta a Angliei si din cate stiu nu sunt. Enervata de porcariile de la televozor, il inchid, ma duc la baie, intru in cabina de dus si dau drumul la jetul de apa. Apa fierbinte exploreaza fiecare particica a corpului meu relaxandu-ma total. Duap cateva minute de reinprospatare ies din cabina, ma usuc si ma pregatesc sa ies in oras. Imi iau o pereche de pantaloni tip pan, negri, in top alb care se leaga la gat cu un fluturas pe piept negru, o pereche de sandale negre cu toc de 10 cm si o pereche de cercei din argint in forma de romb. Imi iau geanta si pornesc pe jos spre club. In cateva minute ajung si ii vad pe toti prezenti, sper doar ca nu m-au asteptat prea mult. -Hei gasca, zic vesela -Hei Sakura, ma saluta ei -Scuze ca am intarziat, sper ca nu m-ati asteptat prea mult si imi pare rau si pentru ieri -Nu-ti face probleme, e ok, dar ce ai patit ieri de ti s-a facut asa de rau? ma intreba Naruto curios -Pai ieri cand m-am intors din turneu nu am mancat nimic pe drum si e normal sa mi se faca rau, zic foarte senina starnind curiozitatea Hinatei si a lui Temari, care probabil se intreaba daca zic adevarul. Si jur ca spun adevarul, chiar nu mancasem nimic. Nu mi s-a facut rau doar din cauza ca i-am vazut pe Sasuke si Karin sarutandu-se, dar sa revenim. Le iau din nou comanda, apoi ii spun chelnerului ce sa aduca si in final ma asez jos , dar nu langa oricine ci langa Sasuke pentru ca se pare ca era singurul loc liber. Hinata imi face cu ochiul, iar o privesc parca spunand "Ti-am mai spus ca te urasc?" Neavand ce face ma asez langa Sasuke cu priviri de invidie de la Karin care statea in partea stanga a brunetului. Deodata Sasuke ma intreaba -Si Sakura cum a fost in turneu? Stau o secunda si ma intreb daca vorbeste cu mine?.....Logic ca vorbeste cu mine doar mi-a pronuntat numele. Dar cum de s-a gandit sa ma bage in seama? Seara trecuta abia daca a legat doua cuvinte si acum vorbeste cu mine?......Dar hai sa profit de ocazie si sa intru in vorba cu el. Ii povestesc cam ce am facut in turneu si se pare ca urmareste fiecare cuvant al meu, iar miss "gelozie" scoate fum pe nari de nervi. Deodata se ridica si imi spune -Sakura putem vorbi putin? Aprob, ma ridic de la masa si o urmaresc pe roscovana pana intr-un colt mai retras al clubului -Ce s-a intamplat Karin? intreb -Ce s-a intamplat? Iti spun eu ce s-a intamplat! Se intampla ca nu flirtezi cu Sasuke al meu, zice ea iritata Ma bufneste rasul -Ti se pare asa de amuzant? -Karin eu nu flirtez cu Sasuke, doar ii povestesc ce am facut in turneu -Si ce???? Tot aceeasi chestie e, zice ea Stau putin si ma gandesc. Oare chiar flirtez cu Sasuke si nu-mi dau seama? Nu! E o mare tampenie la ce ma gandesc, de ce la-r interesa pensoana mea? Ma uit peste Karin si vad gasca ca ne spioneaza asa ca zic putin mai rastit -Karin linisteste-te, nu trebuie sa fi geloasa pe mine doar pentru ca vorbesc cu Sasuke. Chiar daca am fost cu el nu mai este nimic intre mine si el decat o relatie de prietenie -Hai nu face pe proasta si pe inocenta. E clar ca tu mai tii la el, imi zice Ma uit la ea ca la extraterestri, e chair atat de evident ca il iubesc? -E o prostie, incerc sa zic -Da cum sa nu, stii tu nu ma duci pe mine cu zaharelul pricepi? Sa nu te mai prind ca te mai atingi de Sasuke ca o patesti rau s-a inteles micuta t***a? Gata m-am enervat rau! Cum indraneste sa ma faca in asemea hal? -Auzi? zic nervoasa, stai sa-ti zic si eu vre-o do...,dar nu apuc sa termin caci ma trezesc cu mana Hinatei la gura mea si gasca venind la locul faptei. Cei cu ei? Doar au auzit cum m-au facut. Erau dupa colt de ce nu ma lasa sa-i platesc cu aceeasi moneda. Ii iau mana Hinatei de la gura mea si vreau sa continui -Dupa cum spuneam.., zic dar din nou Hinata imi pune mana la gura si Neji ma prinde de brate. Stau calma stiind ca nu o sa scap daca ma smucesc. Cei doi imi dau drumul iar eu rastesc la ei -Cei cu voi? Voi de partea cui sunteti? Ma intrept spre masa noatra, imi iau geanta si ies din club cu nervii intinsi la maxim. Merg Pe strazile pustii si reci ale Londrei auzind la fiecare pas muzica de la cate un club. Intr-un final ajung acasa, trantesc usa, arunc geanta unde apuc si ma asez pe pat. Ridic privirea spre noptiera unde se afla o poza cu noi. Eu, Sasuke, Hinata, Naruto, Ino, Kiba, Tenten, Neji, Shikamaru si Temari. Eram copii in acea poza, aveam numai 14 ani. Inchid ochii si ma gandesc la clipele frumoase petrecute impreuna. Toti ne cunoastem de la varsta de 10 ani si am fost prieteni buni unii cu alti, insa la 14 ani toti am mers pe cai diferite si spre fericirea noastra ne-am raintalnim dupa 3 ani. Iau poza in mana si incerc sa zambesc desi lacrimile imi invadeaza fata, iar in scurt timp lacrimile cristaline devin lacrimi negre de la rimelul meu si se preling pe fata mea. Ce s-a intamplat cu prietenia noastra? Intreb, sperand sa primesc si un raspund insa in zadar. Camera mea era goala si rece ca si mine in acest moment. Pun poza la loc, ma schimb in camasuta mea de noapte, ma bag in pat si adorm in cateva secunde...
scz de greseli daca am, da mi-e cam somn si n-am chef sa recitesc
_______________________________________ Forumul meu nou Va rog inregistrati-va ii trebuie membri 
|
|